https://www.high-endrolex.com/46

https://www.high-endrolex.com/46

https://www.high-endrolex.com/46

https://www.high-endrolex.com/46

Filtry a filtrační technika | Palivové filtry | PROVISIONTRADE, s.r.o.

https://www.high-endrolex.com/46

Palivové filtry

Palivové filtry zachycují nečistoty obsažené v benzínu, motorové naftě a instalují se dokonce v pohonech LPG, přitom účinně chrání přesné součásti palivového systému spalovacích motorů před rychlým opotřebením. Tato paliva obsahují nečistoty pocházející z výrobního a distribučního procesu. Prach, rez z vnitřních stěn nádrží, voda a v ní žijící mikroorganismy mohou způsobit rychlé opotřebení vstřikovačů, čerpadel a ventilů regulátorů tlaku, které se nacházejí v nových motorech. Proto jsou do každého palivového systému instalovány filtry, optimálně přizpůsobené požadavkům motoru, kvalitě paliva a předpokládaným provozním podmínkám.

Požadavky na filtry jsou velmi vysoké. U moderních motorů se vyžaduje zachycování nečistot o řádovém rozměru 3:5 µm s účinností vyšší než 90 %. Aby bylo možné těmto požadavkům vyhovět, instaluje se do palivového systému více než jeden filtr. Přitom na rozdíl od filtrace oleje, u filtrace paliva chybí obtokové ventily typu by-pass, které by zprůchodnily průtok paliva v okamžiku, kdy jsou filtry již ucpány, protože zde platí pravidlo, že do spalovací komory patří pouze čisté palivo. Je proto lépe, když se motor zastaví pro nedostatek paliva (ucpané filtry), než kdyby pracoval na neočištěné palivo.

Vlastnosti filtračního materiálu

K filtraci paliva se používají různé filtrační materiály podle požadované účinnosti a schopnosti absorbovat nečistoty. U starších typů motorů se k předběžné filtraci používá speciální polyesterová vláknina, zatímco důkladná filtrace se provádí s použitím papíru na bázi celulózových vláken impregnovaných fenolovými nebo epoxidovými pryskyřicemi s přídavkem syntetických vláken.

Díky vysoké náročnosti týkající se účinnosti a schopnosti absorbce nečistot jsou pro moderní motory projektovány syntetické a polo-syntetické vícevrstvé materiály, které selektivně zachycují nečistoty. Filtrační materiály určené k čištění motorové nafty se musí dále vyznačovat schopností účinné separace vody emulgované v palivu.

Rozdělení

  • palivové vložky
  • palivové Spin-On filtry (výměnné)
  • palivové filtry - typ box
  • in-Line palivové filtry - plastové
  • in-Line palivové filtry - kovové

Zpět

Naše společnost je Váš spolehlivý obchodní partner!!!!

 

Cílem každé společnosti, která chce na trhu uspět je spokojený zákazník!!!!

 Naše společnost je vysoce orientována na zákazníka, proto se neváhejte obrátit na náš kvalifikovaný tým s jakýmkoliv požadavkem!

PROVISIONTRADE, s.r.o. PROVISIONTRADE, s.r.o.
PROVISIONTRADE, s.r.o.
Na Dolech 10
Jihlava 586 01


GSM: +420 774 758 958
email: info@provisiontrade.cz

 

OTEVÍRACÍ DOBA:
pondělí - pátek
7:30 - 16:30