https://www.high-endrolex.com/46

https://www.high-endrolex.com/46

https://www.high-endrolex.com/46

https://www.high-endrolex.com/46

Filtry a filtrační technika | Vzduchové filtry | PROVISIONTRADE, s.r.o.

https://www.high-endrolex.com/46

Vzduchové filtry

Úkolem vzduchových filtrů je zadržování pevných částic, jako je minerální prach, saze a organické částice, které se nacházejí v nasávaném vzduchu. Pokrok v oboru konstrukce filtrů a používaných  filtračních materiálů působí, že v současnosti vyráběné vzduchové filtry dosahují účinnosti filtrování nečistot v úrovni 99,9 % pro částice o rozměru sotva několik milimetrů.

Budeme-li brát jako příklad spalovací motory, které spotřebují během procesu spalování obrovské množství vzduchu  (průměrně cca 10m3 vzduchu na 1 litr paliva), filtry se při tak vysoké účinnosti filtrace musí vyznačovat současně malým průtokovým odporem a velkou schopností pohlcovat nečistoty. Díky takovým vlastnostem je možné prodloužit období mezi výměnami filtrů. Vzduchové filtry, které se v současnosti používají v automobilovém průmyslu mají rozmanitou konstrukci a jsou vyrobeny z různého, optimálně zvoleného materiálu. Společnou vlastností všech je to, že se skládají ze snímatelného krytu a výměnné filtrační vložky.

Vlastnosti filtračního materiálu

Filtračním materiálem využívaným při výrobě vzduchových filtrů je většinou filtrační papír na bázi celulózového vlákna impregnovaného fenolovými, epoxidovými nebo akrylovými pryskyřicemi. Účelem impregnace celulózového vlákna je ochrana vláken proti vlivu vody, oleje a výparů paliva.
U současných materiálů se často používá příměs syntetických vláken, která zlepšují filtrační účinek a schopnost pohlcovat nečistoty.

Jsou také navrhovány čistě syntetické filtrační materiály - vlákniny, které jsou schopny díky své specifické struktuře, při zachování vysoké účinnosti a nízkého  průtokového odporu, zadržet několikanásobně více nečistot než tradiční papír. Zvláště dobrých výsledků je možno docílit při použití dvou, a dokonce třívrstvých materiálů, kde každá vrstva má  jinou strukturu a filtrační vlastnosti. Vzduch je v tomto materiálu selektivně čištěn od nečistot různé velikosti při procházení dalšími vrstvami. Tyto vlastnosti umožňují značný vzrůst absorbce a přitom  je udržena vysoká účinnost filtrace.

Rozdělení

  • Vzduchové filtry vnější (primární),
  • vzduchové filtry vnitřní (sekundární),
  • odvzdušňovací víčka,
  • vákuové elementy.

Zpět

Naše společnost je Váš spolehlivý obchodní partner!!!!

 

Cílem každé společnosti, která chce na trhu uspět je spokojený zákazník!!!!

 Naše společnost je vysoce orientována na zákazníka, proto se neváhejte obrátit na náš kvalifikovaný tým s jakýmkoliv požadavkem!

PROVISIONTRADE, s.r.o. PROVISIONTRADE, s.r.o.
PROVISIONTRADE, s.r.o.
Na Dolech 10
Jihlava 586 01


GSM: +420 774 758 958
email: info@provisiontrade.cz

 

OTEVÍRACÍ DOBA:
pondělí - pátek
7:30 - 16:30