Olejové filtry

Olejové systémy patří mezi uzavřené soustavy, kde olej působí jako mazivo a chladivo pohyblivých částí.
Navíc vyplachuje a přemísťuje v podobě suspenze veškeré nečistoty, které pronikají systémem a vytváří se během vzájemného tření pracujících součástí. Tyto nečistoty jsou zachycovány filtry, které jsou důležitou součástí olejového systému. Olejové filtry mají různou konstrukci a mohou od sebe značně lišit z hlediska struktury a funkce.

Vlastnosti filtračního materiálu

K filtraci oleje se standardně používá filtrační papír na bázi celulózového vlákna impregnovaného speciálními fenolovými nebo epoxidovými pryskyřicemi, které jej chrání před vlivem vysokých teplot a agresivních chemických látek, které se nacházejí v oleji a vznikají v důsledku jeho degradace.

U moderních filtračních materiálů, zvláště těch, které jsou určeny k filtraci syntetických olejů, se používají příměsi umělých vláken nebo dokonce plně syntetické filtrační materiály. Je to způsobeno větším zatížením filtrační přepážky. Pro zvýšení absorbční schopnosti filtru se používají vícevrstvé materiály s různou strukturou a různými filtračními vlastnostmi u každé vrstvy. Kombinací těchto materiálů lze docílit efektu selektivního oddělování nečistot na každé vrstvě. Výsledkem toho je značné zvýšení absorbce nečistot se zachováním požadované účinnosti filtrace oleje.

Zpět

Naše společnost je Váš spolehlivý obchodní partner!!!!

 

Cílem každé společnosti, která chce na trhu uspět je spokojený zákazník!!!!

 Naše společnost je vysoce orientována na zákazníka, proto se neváhejte obrátit na náš kvalifikovaný tým s jakýmkoliv požadavkem!

PROVISIONTRADE, s.r.o. PROVISIONTRADE, s.r.o.
PROVISIONTRADE, s.r.o.
Na Dolech 10
Jihlava 586 01


GSM: +420 774 758 958
email: info@provisiontrade.cz

 

OTEVÍRACÍ DOBA:
pondělí - pátek
7:30 - 16:30